Menu

Ambi sweet

Gotujemy pełną parą!

Kuchenny prezent

ambisweet

czyli co podarować kucharzowi/kucharce pod choinke..?

Sprawa nie jest czasem prosta, jednak zawsze można coś ciekawego kupić na prezent. Najlepiej jeszcze przed zorientować si w temacie, co jest na wyposażeniu danego kuchmistrza, czego potrzebuje, o czym jeszcze marzy w tym temacie i ogólnie zrobić małe zwiady.

Z mojego doświadczenia wiem, że dobrym pomysłem jest zakup przepiśnika, czyli zeszytu/segregatora ze zbiorem przepisów. Niby są teraz komputery,. tablety czy nawet telefony, z których zawsze można skorzystać, jednak papier to papier. Działa nawet bez prądu.

przepinik

Drugim strzałem może być zestaw do grzanego wina. Składający sie przeważnie z karafki lub dzbanka, podgrzewacza oraz kubków/szklanek na wino. Ładnie zapakowany bedzie idealnym prezentem dla każdego degustatora win. Zresztą kto nie lubi grzańca w zimne, ciemne wieczory? Po przepis zajrzyjcie tu.

Trzecim moim pomysłem jest blender do przygotowywania smoothies. Niby zwykły sperzt sobie poradzi ze zwykłym szejkiem, jednak te specjalne blendery mają od razu pojemniki, które służą do ich przenoszenia. Nie trzeba nic przelewać, miksowanie odbywa si od razu w kubku, z którego pijemy. Fajny gadżet dla osoby, która pija smoothies. Kilka przepisów:

Przyda sie także przyrząd do krojenia ananasa, mango czy awokado. Próżniowy korkociąg, miarka do makaronu o fajnym kształcie, kamionkowe naczynia do zapiekania czy żeliwna brytfanna.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© Ambi sweet
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci